Jednoduchá pomazánka z avokáda ukrývá velké množství potřebných antioxidantů, vlákniny a prospěšných tuků. Avokádo je sice ovoce, ale již od první fáze diety je velmi prospěšné pro svůj vysoký obsah zdraví prospěšných tuků, vitamínů a kyseliny listové. Moje nejoblíbenější úprava je úplně jednoduchá, protože jej ičím nedochucuji, ale můžeme jej využít místo másla, nebo tvarohu pro výrobu pomazánek z ryb, vajec i luštěnin. 

Křepelčí vejce jako doplněk jsou velmi vhodné pro své zdravotní účinky - snižují vysoký tlak, odstraňují trávicí potíže, alergie, astma, cholesterol, zvyšují imunitu, působí blahodárně při psychickém napětí .... 

Kváskový chléb je lépe stravitelný, ve střevech podporuje jako fermentovaná potravina střevní mikroflóru a tím podporuje naši imunitu. Kvásek odbourává řadu neprospěšných látek z obilnin,včetně cukrů a kyseliny fytinové, která se v obilí přirozeně objevuje a v kombinaci s jinými minerály vytváří ve střevech těžce odbouratelné sloučeniny. Domácí kvásek je úplně nejlepší způsob, jak jíst zdravě chléb, pečivo a dokonce i koláče. Vyhneme se tak výčitkám z těchto potravin, posílíme imunitu a , protože půsoobí i antibioticky, vyhneme se řadě zbytečných onemocnění.